026 34 24 00 10   -   026 34 46 45 55              Info@language-ac.com                Safir_Sefarat_Academy
  

دوره های بحث آزاد

1402/08/18 0 نظر بازدید : 76

دوره های بحث آزاد

مقدمه:
مکالمه اساس ارتباط انسانی است.
مقدار مکالمه ای که در روز با دیگران دارید با مقدار ارتباط نوشتاری خود با دیگران مقایسه کنید. کدامیک را بیشتر انجام می دهید ؟ اکثر ما در زندگی بیشتر از نوشتن حرف میزنیم  با این حال بسیاری از مدرسان زبان انگلیسی زمان بیشتری برای مهارت های شنیداری و نوشتاری اختصاص میدهند در حالی که هدف آموختن زبان ارتباط با دیگران است.

 

چرا کلاس بحث آزاد؟
کلاس های بحث آزاد که حول محور بحث آزاد در موضوعات مختلف برگزار می شود، از دیدگاه نظری و عملی در ارتقاء سطح علمی زبان آموزان مثمرثمر بوده و بازخورد های مثبت کلاس های فوق، بسیاری از دانشجویان را ترغیب کرده است تا در این کلاس ها شرکت نمایند.
از مزایای کلاس های مذکور اینست که زبان آموز فرصت بیشتری می یابد تا از واژگان و ساختارهای نو آموخته در سایر دوره ها استفاده کند. در نتیجه این ساختارها که در بادی امر دانش غیر فعال زبان آموز بشمار می روند، به این معنا که زبان آموز معمولا در درک آنها مشکلی ندارد اما در بکار بردن آنها مشکل دارد، بعد از چندین بار تکرار و کاربرد، و درصورت کاربرد اشتباه، تصحیح و به دانش فعال زبانی شما تبدیل گشته و جز فراموش نشدنی آن می شوند.
از مزایای دیگر کلاس های بحث آزاد می توان به موضوع محور بودن آنها اشاره کرد. زبان آموز که در یک جلسه از کلاس به بحث در باب یک موضوع خاص می پردازد با واژگان و اصطلاحات کاربردی آن حیطه آشنا می شود و در صورت شرکت فعال در کلاس به آنها تسلط می یابد.

 

شیوه آموزش بحث آزاد:
نحوه ی آموزش با توجه به سطح زبان آموزان و استعداد آنها میتواند متفاوت باشد. کلاس های بحث آزاد برای پشتیبانی و ادامه فعالیت های کلاسی برای بهبود سطح مکالمه زبان آموزان میباشد.
کلاسهای بحث آزاد به 3 سطح (بخش) تقسیم می شود:

:Pre-intermediate در این سطح، تلاش بر این است که زبان آموزان بر تکیه بر مکالمه های رایج و ابتدایی، داشتن تلفظ خوب  و همچنین
توانایی در بیان نظرات ابتدایی خود بدون استرس و اضطراب تلاش کنند.

Intermediate: در این سطح، کلاس های بحث آزاد به همراه نمایش فیلم های کوتاه در زمینه های مختلف می باشد که دیدگاه نظری و عملی در ارتقاء سطح زبان آموزان بسیار موثر است.

Advance: در این سطح از کلاس های بحث آزاد بیشتر موضوعات به روز همراه با بکاربردن لغات و اصطلاحات تخصصی و کاربردی برای تمرین بیشتر و یادگیری بهتر استفاده میشود. از اصطلاحات در غالب داستان های کوتاه و بلند استفاده می شود و زبان آموزان با بیان نظرات خود به صورت فردی عقاید خود را به دیگران بیان میکنند و نظرات افراد دیگر را نقد میکنند.


تعداد نظرات (0)


در پاسخ به نظر : x
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد. با تشکر.