026 34 24 00 10   -   026 34 46 45 55              Info@language-ac.com                Safir_Sefarat_Academy
  

دوره های فیلم

1402/08/18 0 نظر بازدید : 71

دوره های فیلم

چشم انداز:

فراگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم های زبان اصلی، روشی جذاب و سرگرم کننده می باشد که همیشه مورد استقبال علاقه مندان به زبان انگلیسی بوده است و شرکت در کلاس های تحلیل و تفسیر فیلم ، عرصه را برای تقویت این مهارت فراهم می کند. تدریس این مهارت، خود نیاز به سطح بالای دانش توسط استاد و استفاده صحیح از متدهای تدریس زبان از طریق فیلم را دارد.

 این برنامه ها بصورت (فعالیت های قبل از تماشای فیلم، حین تماشای فیلم، پس از تماشای فیلم و فعالیت های منزل) با هدف توانمند سازی زبان آموزان درهر چهار مهارت زبانی و در محیطی متفاوت از کلاس (سالن مختص فیلم) و در جهت ایجاد شرایط مناسب جهت فعال سازی آموخته های آنها تدارک دیده شده است.

 از این رو آموزشگاه با بهره جستن از دانش اساتید متبحر در این زمینه و فراهم ساختن امکانات آموزش فیلم در محیطی مناسب برای پخش و تمرکز بر فیلم، این فرصت را برای علاقه مندان به یادگیری زبان فراهم کرده است.

 

معرفی:

 

برنامه ی آموزش و نمایش فیلم به زبان انگلیسی به شکل دو طرح متفاوت ازهم برگزار میشود.

 

1- در طرح اول که بطور سیستماتیک ازابتدای سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته برگزار میشود، بسته به سطح کلاس، استاد مربوطه فیلم مورد نظر را از آرشیو فیلم آموزشگاه انتخاب و یکبار درهر ترم، در سالن اختصاصی فیلم درآموزشگاه برگزار می گردد و این روش در ترم های بعدی همان کلاس نیز تکرار میشود تا اینکه زبان آموزان  به سطح Secondary Advanced برسند. دراین سطح زبان آموزان علاوه بر دوره های فیلمی که در هر ترم گذرانده اند جهت آموزش تکمیلی، وارد دوره تخصصی فیلم که طی 2 ترم  با 6 نوع فیلم (انمیشن،مستند و فیلم داستانی) با استاد متخصص انجام می شود ادامه می دهند.

 

2- در طرح دوم که بطور یک دوره مجزا از دوره ترمیک و برای شرکت عموم است برگزار میگردد که شامل 16 ترم 12 جلسه ای است. دراین دوره زبان آموزان کار با فیلم را طی 4 دوره با فیلم های آموزشی شروع کرده ودر ترمهای پایانی با 6 نوع فیلم (انمیشن،مستند و فیلم داستانی) با استاد متخصص دوره فیلم بطور تخصصی ادامه می دهد.

 

 آموزشگاه این موقعیت را برای شاگردان و علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم فراهم کرده است تا بتوانند در دوره های منحصرا فیلم و جلسات هفتگی کلاس ها بهره مند شوند و با مراجعه به سایت آموزشگاه و یا برد از تاریخ شروع و برگزاری کلاس فیلم اطلاعات لازم را کسب کرده و با مراجعه به دفتر ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که بسته ی فعالیت های آموزشی را پس از مراجعه در جلسه اول دریافت خواهند کرد که این بسته شامل چهار بخش است:

 

نحوه ی تدریس فیلم در این کلاس ها به چهار مرحله ی مجزا تقسیم بندی می شود:

  • دوره ی پیش از نمایش فیلم
  • دوره ی حین نمایش فیلم
  • دوره ی پس از نمایش فیلم
  • دوره ی فعالیت های منزل

 

1- فعالیت های قبل از تماشای فیلم  (Before Watching)

در این بخش به معرفی کلی فیلم با هدف آماده سازی ذهنی زبان آموزان و آشنا ساختن ایشان با تم، فضا و ژانر فیلم پرداخته می شود که شامل فعالیت های متفاوتی مانند آشنایی با لغات و اصطلاحات پرکاربرد فیلم، بررسی کلیپ هایی از فیلم، مکالمه زبان انگلیسی در مورد موضوع اصلی فیلم و … می باشد. اکثر قسمت ها در غالب فعالیت های گروهی توسط زبان آموزان انجام می شوند و در آخر پاسخ و جمع بندی مربوط به هر بخش با کمک مربیان به زبان آموزان انتقال می یابد.

 

2- فعالیت های حین تماشای فیلم  (While Watching):

در این بخش زبان آموزان بر روی داستان فیلم متمرکز شده و پس از دیدن فیلم به صورت کامل و بدون وقفه، فعالیت های در نظر گرفته شده را انجام می دهند. این بخش غالباً در دو قسمت ارائه می گردد. از فعالیت های متعددی که در این قسمت ارائه می گردند می توان به چند مورد اشاره نمود از جمله کامل کردن متنی از فیلم، مرتب کردن صحنه ها، سوال های چند گزینه ای یا پرسش و پاسخ در زمینه ی مطالب مشاهده شده، تصحیح دیالوگ، خلاصه گویی، حدس زدن و پیش بینی پایان فیلم و بررسی روانشناسانه ی شخصیت های داستان می باشد. تمام این فعالیت ها در حین تماشا کامل شده و پس از پایان فیلم پاسخ هر بخش با کمک مربیان به زبان آموزان انتقال می یابد.

 

3- فعالیت های پس از تماشای فیلم (After Watching)

در این بخش، زبان آموزان پس از تماشای فیلم در سطحی گسترده تر و با آگاهی از موضوع فیلم، به شکل تمام و کمالو با فرصت بیشتر به تبادل اطلاعات و گفتگو پیرامون داستان و وقایع فیلم می پردازند. تشویق و ترغیب دانش آموزان به کار گروهی بر مبنای اتفاقات فیلم، تحلیل تک نفره به صورت شفاهی و کتبی، برداشت آزاد، مکالمات متعدد، پیش بینی پایان متفاوت و …  از دیگر فعالیت های این بخش می باشد.

 

4- فعالیت های منزل (Take Away Activities)

در این بخش فعالیت های هدفمند با تمرکز بر روی مهارت  های خواندنی،  نوشتاری و همچنین لغات کلیدی فیلم ارائه می گردند. هر قسمت شامل فعالیت هایی متفاوت مانند کامل کردن متن، انشا، تصحیح جملات فیلم، یافتن هم معنی و … می باشد. انجام تمامی فعالیت های این بخش به عهده زبان آموزان بوده تا در منزل نیز به وسیله این بسته آموزشی با زبان انگلیسی در تماس باشند.

 

فعالیت های دیگر:

از دیگر فعالیت های جاری در این کلاس ها جایگزین کردن فیلم های مستند با اهداف متفاوت و تزریق اطلاعات عمومی از طریق این ژانر تلوزیونی می باشد. در این جا هم شیوه های تدریس به شکل مشابه با تمرکز و دقت بیشتر بر روی مفاهیم اطلاعاتی و واقعی صورت می گیرد.

اختصاص چند جلسه یا قسمتی از زمان کلاس به اخبار BBC و VOA از دیگر فرصت هایی است که در اختیار فراگیران قرار می گیرد. متد آموزشی جاری در این آموزشگاه به دنبال محقق ساختن توانش یادگیری لهجه های پرکاربرد از جمله بریتانیایی و آمریکایی با تمرکز بر سرعت صحبت کردن و تزریق واژگان خبری به فراگیران می باشد.

 

در پایان دوره از شاگردان انتظار می رود تا بتوانند:

  • درک نسبی از توانش شنیداری از فیلم داشته باشند.
  • درک نسبی از توانش تحلیل کلامی از فیلم داشته باشند.
  • درک نسبی از توانش تجزیه و تحلیل و تفسیر فیلم داشته باشند.
  • درک نسبی از توانش واژگان و اصطلاحات فیلم داشته باشند.
  • درک نسبی از توانش نوشتاری از فیلم و برداشت آزاد داشته باشند.


تعداد نظرات (0)


در پاسخ به نظر : x
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد. با تشکر.